witamina e

Kolejne badania prowadzone nad witaminami, przynoszą zaskakujące rezultaty, bardzo ważne na poszczególnych grup pacjentów. Okazuje się, że witamina E działa nie tylko antynowotworowo i opóźnia procesy starzenia. Badania wyraźnie wskazują, że regularne jej zażywanie korzystnie wpływa na układ kostno-stawowy. Według testów może ona nie tylko wspierać leczenie osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów, ale też działać profilaktycznie, zapobiegając chorobie.

Właściwości Witaminy E

Witamina E doskonale znana jest ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Bardzo często staje się składnikiem ampułek oraz kremów przeciwzmarszczkowych, mających opóźnić oznaki starzenia się skóry. Bardzo ważne jest również to, że owe przeciwutleniacze wykazują również działanie przeciwzapalne. To bardzo ważna informacja dla pacjentów cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów.

Badania naukowe, przeprowadzone przez grupę lekarzy, w jednym ze szpitali w Chinach i zaprezentowane na łamach “European Journal of Clinical Nutrition” przedstawiły obiecujące wyniki testów. Badaniami objęto niemal 40 000 uczestników. W wyniku analizy zaobserwowano, że witamina E w wielu przypadkach łagodzi ból oraz obrzęk stawów w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów. Niezwykle istotna jest więc dieta bogata w omawiany związek lub konkretna suplementacja.

Witamina E w suplementach diety

Choć witamina E przynosi organizmowi wiele pożytku, należy suplementować ją ostrożnie, najlepiej po konsultacji ze specjalistą., szczególnie jeśli pacjent przyjmuje już jakieś leki na co dzień. Nadmierne sięganie po związek może doprowadzić do zaburzeń krzepliwości krwi, a u mężczyzn zwiększać ryzyko nowotworów prostaty.

Niezwykle istotne jest więc to, aby zażywać wyłącznie sprawdzone i certyfikowane preparaty. Zażywanie suplementów, której jednym ze składników jest witamina E, zgodnie z zaleceniami lekarza i producentów przynosi pozytywne efekty dla organizmu. Wyraźnie zauważalna jest poprawa zakresu ruchów kończyn, uśmierzenie bólu, złagodzenie obrzęku stawów.