PURE, znaczy CZYSTOŚĆ! To słowo było myślą przewodnią podczas tworzenia tej marki produktów. PURE KOLAGEN + WIT.C to najwyższej jakości łatwo rozpuszczalny kolagen rybi o wielkości cząsteczki około 1-2 kD. Kolagen pochodzenia rybiego jako jedyny ma profil aminokwasowy dodatkowo pobudzający nasz ustrojowy kolagen do zwiększonej produkcji. Dodatkowo produkt został wzbogacony w wysoką dawkę witaminy C, która odgrywa istotną rolę w syntezie nowych
włókien kolagenowych.

Dlaczego produkt w proszku?

Kolagen jest bardzo puszystą substancją, co oznacza, że utworzenie tabletki, która zawiera czysty kolagen jest niemożliwe. Jeśli spojrzymy na skład obojętnie jakiego preparatu kolagenowego w tabletkach to na pewno wśród pierwszych 3-4 pozycji w składzie znajdziemy utwardzacze i stabilizatory. Jeśli chcemy uniknąć przyjmowania zbędnej chemii wybierzmy produkt w proszku. Kilka gram produktu łatwo rozpuści się w wodzie lub soku.

Jaki kolagen?

RYBI! aby najpełniej odpowiedzieć na to pytanie, należy spojrzeć na to co wydarzy się w naszym organizmie po wypiciu kolagenu. Trafi on do układu pokarmowego, gdzie zostanie rozłożony do aminokwasów i w ich formie trafi do krwiobiegu. Kolagen pochodzenia rybiego jako jedyny ma profil aminokwasowy dodatkowo pobudzający nasz ustrojowy kolagen do zwiększonej produkcji. skoro już jesteśmy przy wchłanialności kolagenu to kolejnym bardzo ważnym aspektem jest wielkość cząsteczki. Musi być ona odpowiednio mała, aby przenikać ścianę jelit.

WITAMINA C?

Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu. Organizm ludzki nie wytwarza i nie magazynuje witaminy C, dlatego konieczne jest jej codzienne pozyskiwanie z zewnątrz. Stąd też niezwykle ważne jest połączenie suplementacji kolagenu z witaminą C.

Składniki:

Hydrolizowany kolagen rybi, kwas L-askorbinowy (witamina C).

Przechowywanie:

w temperaturze 15 -25° C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Ostrzeżenie:

Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia duże znaczenie ma zbilansowana i zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

Zalecana do spożycia dzienna porcja : 1 miarka (5500mg)
Sposób użycia: jedną miarkę proszku rozpuścić w 200ml wody i wymieszać.

Skład zalecanej dziennej porcji:

SkładnikZawartość w dziennej porcji%RWS*
Hydrolizowany kolagen rybi5000 mg**
Witamina C500 mg625%
Składnik Zawartość w 1 szt. %RWS*
*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia
** – nie dotyczy