PURE, znaczy CZYSTOŚĆ! To słowo było myślą przewodnią podczas tworzenia tej marki produktów. PURE KOLAGEN STAWY to najwyższej jakości łatwo rozpuszczalny kolagen rybi o wielkości cząsteczki około 1-2 kD. Produkt został wzbogacony w wysoką dawkę witaminy C, która odgrywa istotną rolę w syntezie nowych włókien kolagenowych. Oprócz kolagenu i witaminy C w składzie PURE KOLAGEN STAWY znajduje się również siarka organiczna MSM, glukozamina, chondroityny oraz kwas hialuronowy. Wszystkie te substancje mają pozytywny wpływ na stan chrząstki
oraz ilość mazi stawowej.

Dlaczego produkt w proszku?

Kolagen jest bardzo puszystą substancją, co oznacza, że utworzenie tabletki, która zawiera czysty kolagen jest niemożliwe. Jeśli spojrzymy na skład obojętnie jakiego preparatu kolagenowego w tabletkach to na pewno wśród pierwszych 3-4 pozycji w składzie znajdziemy utwardzacze i stabilizatory. Jeśli chcemy uniknąć przyjmowania zbędnej chemii wybierzmy produkt w proszku. Kilka gram produktu łatwo rozpuści się w wodzie lub soku.

Jaki kolagen?

RYBI! aby najpełniej odpowiedzieć na to pytanie, należy spojrzeć na to co wydarzy się w naszym organizmie po wypiciu kolagenu. Trafi on do układu pokarmowego, gdzie zostanie rozłożony do aminokwasów i w ich formie trafi do krwiobiegu. Kolagen pochodzenia rybiego jako jedyny ma profil aminokwasowy dodatkowo pobudzający nasz ustrojowy kolagen do zwiększonej produkcji. Skoro już jesteśmy przy wchłanialności kolagenu to kolejnym bardzo ważnym aspektem jest wielkość cząsteczki. Musi być ona odpowiednio mała, aby przenikać ścianę jelit.

WITAMINA C?

Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapew­nienia prawidłowego funk­cjonowania chrząstki. Organizm ludzki nie wytwarza i nie magazynuje witaminy C, dlatego konieczne jest jej codzienne pozyskiwanie z zewnątrz. Stąd też niezwykle ważne jest połączenie suplementacji kolagenu z witaminą C.

MSM

Siarka organiczna jest najczęściej stosowanym środkiem w kontekście troski o stawy. Poprawia ich jakość i wpływa na cały układ szkieletowy. Dlatego bardzo często jest spotykana w suplementach polecanych sportowcom i osobom starszym.

Glukozamina

Wpływa głównie na tkankę chrzęstną poprzez wzmożony proces wytwarzania proteoglikanów.

Kwas hialuronowy

Jest główną substancją składową skóry ludzkiej oraz mazi stawowej. Posiada właściwość wiązania wody i jej zatrzymywania, co wyjaśnia, skąd tak wielu zwolenników terapii zwanej wiskosuplementacją, polegającej na ostrzykiwaniu kolan kwasem hialuronowym.

Chondroityna

Tkanka chrzęstna nie posiada układu krwionośnego i jest odżywiana wyłącznie za pośrednictwem płynu synowialnego, czyli mazi stawowej.

Składniki:

Hydrolizowany kolagen rybi, metylosulfonylometan (MSM), siarczan glukozaminy x 2KCl (skorupiaki), kwas L-askorbinowy (witamina C), aromat smakowy, siarczan chondroityny sól sodowa (skorupiaki, ryby), hialuronian sodu, substancja słodząca: sukraloza.

Przechowywanie:

w temperaturze 15 -25° C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Ostrzeżenie:

Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia duże znaczenie ma zbilansowana i zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 3/4 miarki (5500mg)
Sposób użycia: jedną miarkę proszku rozpuścić w 200ml wody i wymieszać.

Skład zalecanej dziennej porcji:

SkładnikZawartość w dziennej porcji%RWS*
Hydrolizowany kolagen rybi3000 mg**
Metylosulfonylometan (MSM)1000 mg**
Witamina C500 mg625%
Glukozamina400 mg**
Siarczan chondroityny140 mg**
Hialuronian sodu50 mg**
Składnik Zawartość w 1 szt. %RWS*
*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia
** – nie dotyczy