PURE, znaczy CZYSTOŚĆ! To słowo było myślą przewodnią podczas tworzenia tej marki produktów. PURE KOLAGEN URODA to najwyższej jakości łatwo rozpuszczalny kolagen rybi o wielkości cząsteczki około 1-2 kD. Produkt został wzbogacony w wysoką dawkę witaminy C, która odgrywa istotną rolę w syntezie nowych włókien kolagenowych. Oprócz kolagenu i witaminy C w składzie PURE KOLAGEN URODA znajduje się również siarka organiczna MSM, która jest elementem budulcowym włosa i płytki paznokcia, kwas hialuronowy, który wpływa na elastyczność skóry, oraz cynk i biotyna, które pomagają zachować zdrowe włosy, skórę i paznokcie.

Jaki kolagen?

RYBI! aby najpełniej odpowiedzieć na to pytanie, należy spojrzeć na to co wydarzy się w naszym organizmie po wypiciu kolagenu. Trafi on do układu pokarmowego, gdzie zostanie rozłożony do aminokwasów i w ich formie trafi do krwiobiegu. Kolagen pochodzenia rybiego jako jedyny ma profil aminokwasowy dodatkowo pobudzający nasz ustrojowy kolagen do zwiększonej produkcji. Skoro już jesteśmy przy wchłanialności kolagenu to kolejnym bardzo ważnym aspektem jest wielkość cząsteczki. Musi być ona odpowiednio mała, aby przenikać ścianę jelit.

WITAMINA C?

Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapew­nienia prawidłowego funk­cjonowania skóry. Organizm ludzki nie wytwarza i nie magazynuje witaminy C, dlatego konieczne jest jej codzienne pozyskiwanie z zewnątrz. Stąd też niezwykle ważne jest połączenie suplementacji kolagenu z witaminą C.

MSM

W organizmie człowieka siarka jest składnikiem metioniny, cystyny i cysteiny, czyli aminokwasów (to cegiełki budujące białko), które określane są w skrócie aminokwasami siarkowymi. W największych ilościach występują one we włosach, skórze, paznokciach i chrząstkach stawowych, dlatego uzupełnienie niedoborów siarki poprawia stan tych struktur.

Kwas hialuronowy

Odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż 250 cząsteczek wody. Gdy poziom kwasu hialuronowego w skórze spada, dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych. W efekcie skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki.

Biotyna

Biotyna jest źródłem cząsteczek siarki potrzebnej do budowy keratyny – naturalnego budulca włosów i paznokci. Biotyna przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskład­ników odżywczych. Biotyna pomaga zachować zdrowe włosy. Biotyna pomaga zachować zdrową skórę. 

Witamina E

Pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, czyli jako przeciwutleniacz neutralizuje wolne rodniki, odpowiedzialne za podrażnienia i powstawanie zmarszczek, a co za tym idzie – opóźnia proces starzenia się skóry.

Cynk

Podobnie jak witamina E, pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Cynk pomaga zachować zdrową skórę, włosy i paznokcie.

Skrzyp

Pomaga on również dbać o urodę, korzystnie wpływając na kondycje skóry, włosów i paznokci. Wśród kobiet dużą popularnością cieszą się zwłaszcza suplementy diety ze skrzypem polnym, wzbogacone o witaminy i minerały, które pozwalają kompleksowo zatroszczyć się o wygląd.

Składniki:

Hydrolizowany kolagen rybi, metylosulfonylometan (MSM), kwas L-askorbinowy (witamina C), aromat smakowy, hialuronian sodu, wyciąg ze skrzypu polnego, Octan D-alfa tokoferylu (Witamina E), sukraloza, cytrynian cynku, D-biotyna (biotyna).

Przechowywanie:

w temperaturze 15 -25° C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Ostrzeżenie:

Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia duże znaczenie ma zbilansowana i zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 1 miarka (5500mg)
Sposób użycia: jedną miarkę proszku rozpuścić w 200ml wody i wymieszać.

Skład zalecanej dziennej porcji:

SkładnikZawartość w dziennej porcji%RWS*
Hydrolizowany kolagen rybi4000 mg**
Metylosulfonylometan (MSM)1000 mg**
Witamina C500 mg625%
Hialuronian sodu100 mg**
Skrzyp polny100 mg**
Witamina E12 mg100%
Cytrynian cynku10 mg100%
Biotyna2500 mcg5000%
Składnik Zawartość w 1 szt. %RWS*
*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia
** – nie dotyczy